Archive for юни 18th, 2016

Коментарите са изключени за Света Петдесетница

Света Петдесетница

Когато Всевишния слезе и смеси езиците, раздели народите, а когато раздаваше огнените езици, към единство призова всички, затова и единогласно славим Всесветия Дух.

Коментарите са изключени за АРХИЕРЕЙСКА ВЕЧЕРНЯ СРЕЩУ ПЕТДЕСЕТНИЦА

АРХИЕРЕЙСКА ВЕЧЕРНЯ СРЕЩУ ПЕТДЕСЕТНИЦА

На 18 юни 2016 г. Негово Високопреосвещенство Русенски митрополит Наум възглави празничното вечерно богослужение в катедралния храм „Св. Троица”. На архиерея съслужиха свещенослужителите при катедралата и митрополитските дякони, а на клира пяха свещенослужители от митрополитския хор „Св. Димитър Басарбовски”. По традиция владиката освети традиционното за храмовия празник петохлебие, което бе раздадено на богомолците за благословение.

Коментарите са изключени за МОЛИТВЕНО ВЪЗПОМЕНАНИЕ ЗА БЛАЖЕНОПОЧИНАЛИТЕ АРХИЕРЕИ, ДУХОВНИЦИ И МИРЯНИ

МОЛИТВЕНО ВЪЗПОМЕНАНИЕ ЗА БЛАЖЕНОПОЧИНАЛИТЕ АРХИЕРЕИ, ДУХОВНИЦИ И МИРЯНИ

На 18 юни 2016 г., когато Православната ни църква отдава почит на блаженопочиналите християни, с благословението на Негово Високопреосвещенство Русенски митрополит Наум във всички храмове в престолния град Русе бе отслужената заупокойна св. литургия. На Задушница Негово Високопреосвещенство митрополит Наум посети родния си град Варна, където отправи заупокойна молитва за душата на духовния си старец […]