Archive for май 6th, 2019

Коментарите са изключени за ГЮРГЕВСКИЯТ ЕПИСКОП АМВРОСИЙ ГОСТУВА НА РУСЕНСКИЯ МИТРОПОЛИТ НАУМ ЗА ГЕРГЬОВДЕН

ГЮРГЕВСКИЯТ ЕПИСКОП АМВРОСИЙ ГОСТУВА НА РУСЕНСКИЯ МИТРОПОЛИТ НАУМ ЗА ГЕРГЬОВДЕН

На 6 май 2019 г., Гергьовден, Негово Високопреосвещенство Русенски митрополит Наум посрещна скъп гост – Гюргевският епископ Амвросий от Румънската патриаршия, дошъл с придружаваща го делегация в крайдунавската ни столица за да съслужи с българския владика в старинния храм „Св. Георги”. В края на богослужението митрополит Наум се обърна с топли думи към еп. Амвросий, […]

Коментарите са изключени за АРХИЕРЕЙСКА СВЕТА ЛИТУРГИЯ В ТУТРАКАН

АРХИЕРЕЙСКА СВЕТА ЛИТУРГИЯ В ТУТРАКАН

На 4 май 2019 г. Негово Високопреосвещенство Русенски митрополит Наум посети гр. Тутракан, където отслужи св. литургия в храм „Св. Николай Мирликийски”. На архиерея съслужиха ст. ик. Илия Тонков, архиерейски наместник, и свещеници от Тутраканска духовна околия. В края на богослужението владиката поздрави християните със своето Пасхално послание, пожелавайки на всички здраве и мир.

Коментарите са изключени за НЕГОВО СВЕТЕЙШЕСТВО ПАПА ФРАНЦИСК И НЕГОВО ВИСОКОПРЕОСВЕЩЕНСТВО РУСЕНСКИЯТ МИТРОПОЛИТ НАУМ ПО ВРЕМЕ НА ОФИЦИАЛНАТА СРЕЩА В СИНОДАЛНАТА ПАЛАТА В СОФИЯ, 5 МАЙ 2019 г.