Archive for март 7th, 2020

Коментарите са изключени за МИТРОПОЛИТ НАУМ ПРОЧЕТЕ ПЪРВАТА СТАТИЯ НА БОГОРОДИЧНИЯ АКАТИСТ В РУСЕНСКИЯ КАТЕДРАЛЕН ХРАМ „СВЕТА ТРОИЦА”

На 6 март 2020 г. Негово Високопреосвещенство Русенски митрополит Наум възглави Вечерното богослужебно последование в катедралния храм „Св. Троица” – гр. Русе. На архиерея съслужиха прот. Светослав Анчев и свещ. Недялко Димитров. По установена традиция владиката прочете Първата статия на Акатиста на Св. Богородица, а след това произнесе проповед за молитвената закрила на Божията майка.

Коментарите са изключени за ВЕЛИКО ПОВЕЧЕРИЕ С ЧЕТВЪРТАТА ЧАСТ ОТ КАНОНА НА СВЕТИ АНДРЕЙ КРИТСКИ

ВЕЛИКО ПОВЕЧЕРИЕ С ЧЕТВЪРТАТА ЧАСТ ОТ КАНОНА НА СВЕТИ АНДРЕЙ КРИТСКИ

На 5 март 2020 г. Негово Високопреосвещенство Русенски митрополит Наум възглави Великото повечерие в храм „Всех Святих” – гр. Русе. На архиерея съслужи свещ. Ивайло Райков. По установена традиция владиката прочете четвъртата част от Канона на св. Андрей Критски, а след това произнесе проповед за св. Четиридесетница.

Коментарите са изключени за ОПЕЛО И ПОГРЕБЕНИЕ НА ЙЕРОДЯКОН МИХАИЛ (1943-2020) В БАЧКОВСКАТА СВ. ОБИТЕЛ

ОПЕЛО И ПОГРЕБЕНИЕ НА ЙЕРОДЯКОН МИХАИЛ (1943-2020) В БАЧКОВСКАТА СВ. ОБИТЕЛ

На 2 март 2020 г. в съборния храм на Бачковския ставропигиален манастир беше извършено опелото на новопреставилия се на 29 февруари т. г. йеродякон Михаил. Богослужебното поселедование се извърши от Негово Високопреосвещенство Русенски митрополит Наум, Негово Преосвещенство Велички епископ Сионий, гостуващи духовници и братята на св. обител. По традиция, тленните останки на отец Михаил бяха […]